Arcdiagnosztika

 

Az arc redői, ráncai, különböző elszíneződések, fénylések különféle hiányállapotokra utalnak.
Ha megtanuljuk észlelni ezeket az elváltozásokat az arcon akkor bizonyos betegségek is felderíthetővé válnak!
Arcodra van írva, hogy melyik szöveti sóra van szüksége a szervezetednek!
 

12 ásványi só fontos alkotóeleme és energiaforrása testünknek, alapvetően befolyásolják, szabályozzák hormonrendszerünk és anyagcsere-folyamataink működését, szabályozzák lelki, pszichés funkcióinkat. Ezek az anyagok fontos elektrolitként működnek, tehát bioelektromos összeköttetést biztosítanak sejtjeink között.

Szervezetünk minden sejtjében, a vérben, a nyirokfolyadékban, az izmokban, a fogakban, inainkban és kötőszöveteinkben megtalálhatók. Segítségükkel kötőszöveteinkből könnyebben távoznak az ott lerakódott salakanyagok és mérgek, és folyadékháztartásunkra is kedvező hatást gyakorolnak. Dr. Schüssler Justusnak, Leibignek és Moleschottnak a kortársa volt. Az említett kutatók fedezték fel, hogy a sók az élet szempontjából nélkülözhetetlen anyagok. E felfedezés egyrészt a műtrágyák ipari előállításához és világméretű elterjedéséhez vezetett, de Schüssler figyelmét is felhívta magára. Schüssler homeopátiás orvos volt, ezért tisztában volt vele, hogy a hasonszenvi gyógymód milyen hatékony. Biokémiai módszerét 1873 márciusában publikálta egy orvosi szaklapban.

Az eljárás hatékonyságának, egyszerűségének és olcsóságának köszönhetően hamar népszerűvé vált. Amerikában és Indiában napjainkig nagy sikerrel alkalmazzák. Napjainkban a Schüssler-féle terápia valóságos reneszánszát éli. A homeopatikus alkalmazás azt jelenti, hogy a kiinduló anyagot többszöri hígításnak és tejcukorban történő eldörzsölésnek vetik alá, hogy a szervezet könnyebben fel tudja azokat dolgozni. A gyógyító impulzust nem a készítmények anyaga, hanem a gyógyító információ adja. A Schüssler-terápiához szorosan kapcsolódik a Hickethier által kifejlesztett arcdiagnosztika is, amelynek segítségével könnyedén megállapíthatjuk, hogy kinek milyen ásványi sóra van szüksége.


Minden heveny vagy idült idegi, lelki vagy testi megerőltetés, stressz megterheli szervezetünket és felborítja annak elektrolit-egyensúlyát, ami előbb-utóbb bizonyos ásványi sók hiányát okozza. Hasonló hatása van a helytelen életmódnak, az egészségtelen táplálkozási szokásoknak is.

 

A leggyakoribb kockázati tényezők az alábbiak:

- egyoldalú táplálkozás,

- dohányzás,

- alkoholfogyasztás,

- mozgásszegény életmód,

- oxigénhiány,

- geopatikus sugárzás (vízerek stb.),

- tartós pszichés stressz és szorongás.

 

Az említett kockázati tényezők közös jellemzője, hogy tartós fennállásuk esetén a szervezet hajlamos az "elsavasodásra". Mivel a szervezet igyekszik a savakat semlegesíteni, különféle sókat kell mobilizálnia, hogy fenntarthassa a vér enyhén lúgos kémhatását.